Planer ślubny PDF – Czym jest niezbędnik panny młodej?

notes niezbędnik panny młodej

Dziewczęta od najmłodszych lat marzą o romantycznym ślubie, białej sukni i hucznym weselu. Jednak marzenia w zderzeniu z rzeczywistością nie zawsze są łatwe do zrealizowania. Organizacja przyjęcia najczęściej wiąże się z masą spraw do ogarnięcia – zwłaszcza jeśli jest to własny ślub, który ma wypaść idealnie pod każdym względem.

Kiedy przyszła Panna Młoda rozpoczyna przygotowania do Tego Najpiękniejszego Dnia, nierzadko pojawia się stres, zagubienie, a nawet… panika. Bez obaw – istnieje bardzo prosty sposób na uporządkowanie toku planowania i pewność, że o niczym nie zapomnimy. Mowa tu oczywiście o niezbędniku panny młodej, którym jest planer ślubny!

Grzymała Weddings & Events

Pobierz planer ślubny PDF za darmo!

Organizacja ślubu i wesela – jak zacząć?

Właśnie podjęliście decyzję o zawarciu małżeństwa i nie do końca wiecie jak podejść do tematu ślubu i wesela? Możecie rozpocząć od tych trzech prostych kroków, które pozwolą Wam “wystartować”:

Krok pierwszy: czas na indywidualne przemyślenia

Nawet jeśli jesteście wyjątkowo zgodną parą, możecie mieć nieco odmienne spojrzenie na kwestię ślubu i wesela. Dobrze jest dać sobie kilka dni na zastanowienie się, czego każde z Was oczekuje w dzień ślubu i ewentualne spisanie subiektywnych odczuć czy pomysłów, co do tej uroczystości. Dzięki temu łatwiej opracujecie spójny plan działania.

dobry organizer ślubny

Krok drugi: konfrontacja i ustalenie wspólnej wizji

Kiedy upłynie już ustalony czas na przemyślenia, umówcie się na długą i szczerą rozmowę, podczas której każde z Was przedstawi swoje spostrzeżenia, dzięki temu stworzycie wspólny zarys Waszego wymarzonego ślubu i przyjęcia weselnego. Oczywiście pamiętajcie o wzajemnym poszanowaniu swojego zdania i sztuce kompromisu. Prawdopodobnie nie uda się omówić wszystkich aspektów, ale powinniście dogadać się głównie co do formy ślubu (cywilny czy kościelny), ilości gości weselnych czy motywu przewodniego. To najważniejsze aspekty, które należy omówić już na początku.

Krok trzeci: plan organizacji

Zanim zaczniecie rozglądać się za lokalem, zespołem czy fotografem, postarajcie się o planer ślubny. Pozwoli on uniknąć chaosu organizacyjnego i pomoże w odpowiednim rozplanowaniu wszelkich przygotowań. Co najważniejsze – dzięki takiemu organizerowi macie pewność, że nic nie umknie waszej uwadze i w dniu ślubu wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Koszty wesela mogą być naprawdę duże, jeśli nie zapanujemy nad budżetem, dlatego warto na bieżąco śledzić wszystkie zaplanowane wydatki, takie jak, chociażby ile wódki na wesele i poprawiny kupić.

wedding planner

Co musisz wiedzieć o niezbędniku Panny Młodej?

Na początku warto rozwinąć zagadnienie niezbędnika Panny Młodej. Być może niektórzy panowie poczują się lekko pominięci, jednak nie oznacza to, że ich rola w przygotowaniach jest mniej ważna. Wręcz przeciwnie – każdy przyszły Pan Młody powinien aktywnie uczestniczyć w planowaniu ślubu.

Nazwa wynika raczej z faktu, że to zazwyczaj panie są bardziej zaabsorbowane sprawami organizacyjnymi i przykładają większą uwagę do każdego detalu. Ponadto wiele kobiet wręcz uwielbia mieć wszystko przedstawione w sposób uporządkowany i estetyczny.

Czym jest planer ślubny?

Jeśli dotąd nie spotkałaś się z tym określeniem, to już spieszę z dokładnym wyjaśnieniem. Planer ślubny to nic innego jak organizer, w którym możesz zapisywać wszystkie kwestie, które chcesz wziąć pod uwagę podczas organizacji wesela.

Na polskim rynku tego typu produkty pojawiły się już jakiś czas temu i niemal od razu zyskały spore grono amatorek, które doceniły je, jako zbawienną pomoc w zaplanowaniu dnia ślubu.

Obecnie wybór planerów jest bardzo szeroki, a ich autorzy prześcigają się w tworzeniu interesujących treści i dodatków. Niektóre mają kilka stron, inne nawet kilkaset, a oprócz najważniejszej check listy znajdziecie w nich obszerne porady i inspiracje ślubne, a także miejsce na notatki.

Koszty organizerów ślubnych w formie zeszytu są naprawdę różne i wahają się od około 30 do nawet 200 złotych.

panna młoda inspiracje

Co powinien zawierać organizer Panny Młodej?

Jak już przed chwilą wspomniałam, planerów jest wiele i mają naprawdę różną zawartość. To, co jednak powinno być dla nas najważniejsze, to dokładna rozpiska niezbędnych spraw i formalności w ujęciu czasowym, najlepiej z możliwością “odfajkowania” spraw już załatwionych.

Musimy więc sprawdzić, czy w danym planerze dokładnie uwzględniono kiedy:

  • podpisać umowę na wynajęcie sali weselnej,
  • zarezerwować poszczególnych usługodawców,
  • zainteresować się formalnościami w USC lub kościele,
  • zorganizować wieczór panieński i kawalerski,
  • zająć się zamówieniem sukni ślubnej, garnituru, alkoholi, bukietów czy zaproszeń,
  • zacząć ćwiczyć pierwszy taniec.

Dobrze, jeśli w środku znajdziemy także miejsce na własne notatki i dopiski. Nawet drogi planer pełen inspiracji może okazać się bezużyteczny, jeśli nie przypomni nam o podstawowych sprawach i czasie ich realizacji. Pamiętajcie, że dobry niezbędnik panny młodej oprócz procesu przygotowań uwzględnia także sam dzień ślubu i jego plan godzinowy.

Jaki planer ślubny wybrać?

Niestety nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od własnych preferencji i potrzeb, a także pieniędzy, jakie chcecie na ten cel przeznaczyć. Jedyne co mogę w tym temacie poradzić, to dokładne sprawdzenie autora organizera. Najlepiej jeśli jest to profesjonalny wedding planner, który posiada fachową wiedzę i doświadczenie w organizacji ślubów i wesel.

Jeśli jednak potrzebujecie głównie listy zadań, to przygotowałam dla Was niespodziankę!

Darmowy planer ślubny w wersji PDF do druku

Jako że organizacją ślubów zajmuję się już od kilku lat, postanowiłam częściowo podzielić się z Wami moim doświadczeniem, przygotowując organizer ślubny. Dzięki temu prostemu, a zarazem bardzo praktycznemu planerowi w formie check listy, zorganizujecie Wasze idealne wesele o niczym nie zapominając. Jest to lista podobna do tej, której sama używam w mojej pracy.

Możecie stosować go wersji elektronicznej lub wydrukowanej. Świetnym pomysłem będzie dołączenie do niego dodatkowych kartek na wasze prywatne notatki bądź trzymanie go w segregatorze z wszystkimi umowami.

Darmowy planer ślubny

O autorze

Polecane artykuły

Copyright Grzymała Weddings&Events 2023.

Polityka prywatności.