Podziękowania dla rodziców na ślub – 6 pomysłów

podziękowania dla rodziców na ślub

Uroczyste podziękowania dla rodziców to jeden z nieodłącznych elementów w dniu ślubu. To doskonały sposób na wyróżnienie Waszych rodziców i pokazanie im, że doceniacie trud włożony w Wasze wychowanie. Wiele par młodych często zastanawia się jednak, jak zorganizować podziękowania, aby te były niecodzienne i oryginalne. W dzisiejszym wpisie poznacie 6 pomysłów na docenienie ukochanych rodziców, aby dzień Waszego ślubu był także dla nich wyjątkowym dniem.

Kiedy zorganizować podziękowania dla rodziców?

Ślub i wesele to chwile, na które nierzadko czeka się wiele lat. Na ten wyjątkowy dzień czekają także rodzice młodej pary, którzy już od ich najmłodszych lat wyobrażają sobie przyszłość swoich dzieci i przygotowują ich do samodzielnego życia. Kiedy już nadchodzi dzień zawarcia związku małżeńskiego, wiele par młodych chce podziękować swoim bliskim za trud wychowania i oficjalnie rozpocząć własne życie z małżonkiem.

Oficjalne podziękowania to moment, który Wasi rodzice z pewnością docenią i zapamiętają. Wdzięczność swoich dzieci to jeden z piękniejszych prezentów, jaki można otrzymać po wielu latach wychowywania. Wiele par jednak postanawia wręczyć swoim bliskim upominki, które będą przypominać o tej cudownej chwili. Najczęściej praktykuje się podziękowania w czasie wesela, jednak prezenty możecie wręczyć także, gdy będziecie sam na sam z Waszymi rodzicami (np. po błogosławieństwie albo w trakcie trwania wesela).

Grzymała Weddings & Events

Zorganizuj z nami wyjątkowe wesele!

Moment wręczenia upominków i powiedzenia bliskim kilku szczerych słów zależy głównie od Waszego charakteru. Jeśli nie macie problemu z wystąpieniami publicznymi, możecie podziękować na weselu w obecności przybyłych gości. Jeśli jednak wolicie zrobić to jedynie w obecności rodziców, możecie zorganizować wolną chwilę kilka dni przed weselem, podczas przygotowań, po błogosławieństwie lub nawet w czasie zabawy, aby podziękować bliskim na osobności.

Jak wyglądają podziękowania w czasie wesela?

Zwykle marzeniem pary młodej, która organizuje podziękowania na weselu, jest utrzymanie niespodzianki w tajemnicy. Wówczas nieocenioną pomocą może okazać się wedding planner lub świadkowie, którzy zazwyczaj dyskretnie organizują moment podziękowań lub dostarczają prezenty np. do zespołu lub DJ-a, aby te mogły zostać wręczone po wyjściu rodziców na środek sali.

Para młoda zazwyczaj ustala z zespołem lub DJ-em moment, w którym rodzice zostaną poproszeni na parkiet. Zwykle podczas tej chwili w tle puszczone są ulubione piosenki rodziców lub utwory, z którymi kojarzy się dzieciństwo pary młodej. W niektórych przypadkach nowożeńcy nagrywają nawet wyjątkowy film, w którym wspominają wspólne chwile z rodzicami, lub puszczają pokaz zdjęć. W zależności od pomysłu, para młoda może publicznie wygłosić swoje podziękowania do mikrofonu lub powiedzieć je tylko w stronę rodziców. Po tym momencie zwykle następuje wręczenie upominków.

Zwieńczeniem tej wyjątkowej chwili zwykle jest wspólny taniec pary młodej ze swoimi rodzicami. Może to być taniec w parach lub w kółku, a wokół Was mogą zebrać się inni goście. Jeśli nie macie ochoty na taniec, podziękowania mogą zakończyć się tylko wręczeniem prezentów, a następnym elementem wesela może być np. wjazd tortu, który wspólnie pokroicie. Doświadczony wedding planner pomoże Wam w ustaleniu harmonogramu wydarzenia, aby nie doszło do niezręcznych sytuacji.

podziękowania dla rodziców

Oryginalne podziękowania dla rodziców – co wybrać?

Jeśli zastanawiacie się, co podarować rodzicom w ramach podziękowań, warto pomyśleć o ich zainteresowaniach i hobby. Przykładowo, dla taty, który jest majsterkowiczem, doskonałym prezentem może być spersonalizowana skrzynia z narzędziami, zaś dla mamy, która uwielbia gotowanie, dobrym pomysłem może być porządny zestaw do gotowania. Co jeszcze możecie przygotować lub wręczyć Waszym rodzicom?

#1 Personalizowana biżuteria

Doskonałym pomysłem jest wręczenie rodzicom biżuterii z personalizowanym grawerem. Dla mamy może to być wisiorek lub bransoletka, a dla taty zegarek lub grubsza bransoleta – w zależności od ich upodobań. Na odwrocie biżuterii lub bezpośrednio na jej górnej części możecie umieścić specjalną dedykację – Wasze imiona i datę ślubu, napis „Kochanej Mamie/Kochanemu Tacie” lub dowolny inny tekst (np. Wasze powiedzonka). Zadbajcie o to, aby ta konkretna biżuteria kojarzyła się Waszym rodzicom z dniem Waszego święta.

Grzymała Weddings & Events

Potrzebujesz pomocy w organizacji ślubu i wesela? 

#2 Zdjęcia rodzinne w ciekawej formie

Rodzinne zdjęcia zawsze przywodzą na myśl wspólne chwile i przyjemny czas. Możecie przygotować duże zdjęcie na płótnie przedstawiające Was lub Was z rodzicami, lub zlecić nawet namalowanie obrazu z Waszych fotografii. Wiele par młodych postanawia także wręczyć rodzicom zdjęcia z sesji narzeczeńskiej w formie fotoksiążki. Ciekawie zapakowane lub przedstawione w formie obrazu zdjęcia to oryginalny prezent, który zawsze jest w modzie.

#3 Wzruszający film

Specjalnie przygotowany na podziękowania film to jeden z piękniejszych i ciekawszych prezentów. Możecie poprosić swojego kamerzystę o stworzenie dla Was filmu, który zostanie puszczony w trakcie wesela lub możecie go samodzielnie nagrać, a następnie zmontować. To, co znajdzie się w filmie, zależy tylko od Was. Mogą to być odgrywane scenki, słowa prosto od serca lub połączenie filmu z wesela Waszych rodziców z nagraniami z Waszego dzieciństwa.

#4 Marzenie

A co powiecie na spełnienie marzenia swoich rodziców? Jeśli jesteście w stanie określić, o czym marzą Wasi bliscy, możecie spróbować to zorganizować. I nie mowa tu o budowie domu lub zakupie samochodu prosto z salonu. Może Wasi kochani rodzice marzą o wolnej chwili tylko dla siebie? A może chcieliby przeżyć coś szalonego lub wyjechać na wakacje? Podsłuchajcie w czasie rozmowy ich pragnienia, a pomysł sam się nasunie :). Może to być bon do restauracji i SPA, voucher na lot balonem lub wakacje za granicą.

#5 Sadzonka rośliny

Kolejnym oryginalnym pomysłem jest wręczenie rodzicom sadzonki drzewa lub innej rośliny, która będzie symbolizować rozpoczęcie nowego życia. Wraz z rozwojem rośliny będzie rozwijać się Wasze małżeństwo, a rodzice będą przypominać sobie, w jakich okolicznościach posadzili tę konkretną roślinę. Dodatkiem do prezentu mogą być kosze słodyczy lub piękne bukiety.

#6 Personalizowana pamiątka

Wiele par młodych decyduje się na stworzenie spersonalizowanej pamiątki, która będzie kojarzyć się tylko z ich ślubem. Może to być napisanie wiersza i przeniesienie go np. na szklaną dekorację, przygotowanie specjalnego podziękowania w formie listu wykutego w drewnie lub pamiątkowy box z nadrukowanymi życzeniami, zdjęciem nowożeńców i drobnymi upominkami.

Organizacja wesela i podziękowań

Przygotowania do ślubu i wesela pochłaniają mnóstwo czasu i nierzadko spędzają parze młodej sen z powiek. Zadbanie o każdy szczegół jest wręcz niemożliwe, dlatego warto udać się na konsultacje ślubne i skorzystać z pomocy doświadczonego wedding plannera, którego zadaniem jest kompleksowa organizacja wesela.

Wedding planner odpowiada m.in. za ustalenie harmonogramu wydarzenia i dopięcie formalności z usługodawcami, jednak jego zadaniem jest także zadbanie o podziękowania dla rodziców i gości, i ich zorganizowanie. Para młoda nie musi się więc martwić o dopięcie wszystkiego na ostatni guzik, a w dniu wesela nowożeńcy ze spokojem mogą się bawić i przeżywać swój dzień bez stresu.

O autorze

Polecane artykuły

Copyright Grzymała Weddings&Events 2023.

Polityka prywatności.